Nevezési határidő: | 2019. január 13. 00:00 |
Verseny célja: | |
Az eredményhirdetés várható időpontja: | 2019. január 13. 00:00 |
Nevezés módja: | A jelentkezés feltételei: A versenyre háromfős csapatok jelentkezhetnek magyarországi vagy határon túli magyar középiskolákból. A jelentkezés feltétele, hogy a csapattagok a középiskola 9-13. osztályának valamelyikébe járjanak és a 2018/19-es évben aktív tanulói jogviszonnyal rendelkezzenek. A jelentkezésnek NEM feltétele, hogy a tanulók egyazon iskolában végezzék tanulmányaikat. Kettős jelentkezést nem fogadunk el, egy versenyző csak egy csapatban nevezhet. A jelentkezéssel a csapatok elfogadják a versenyszabályzatot és tudomásul veszik, hogy a szervezők a változtatás jogát fenntartják.
A jelentkezés menete: A jelentkezés a verseny hivatalos oldalán, a www.okpv.hu-n érhető el. A jelentkezőknek a csapatkapitány iskoláját, csapatnevüket, e-mail címeiket, illetve felkészítő tanáruk nevét és email címét kell megadniuk. A továbbiakban a kommunikációt a csapatkapitánnyal folytatjuk.
|
Nevezési lap: | |
Díj jellege: | könyvjutalom, tanulmányút |
Díjazás leírása: | Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny győztes csapatának tagjai részt vehetnek egy többnapos utazáson Európa valamelyik nagyvárosába. A második és harmadik helyezett csapatok tagjai, illetve ezen felül az összes döntőbe jutott csapat szintén értékes nyereményekkel gazdagodhatnak, amelyek részleteiről a verseny Facebook-oldalán tájékozódhatnak ( https://www.facebook.com/okpv.official/ ).
A három legtöbb csapatot (és minimum négyet) delegáló tanárok 50, 20, illetve 10 ezer forintos könyvutalványokat nyernek. (Holtverseny esetén a regionális döntőbe, majd az országos döntőbe bejutott csapatok számát vesszük figyelembe a döntésnél.)
|
Hatókör: | magyarországi |
Felkészülést segítő anyagok a verseny honlapján: | |
Ajánlott irodalom: | Felkészülés: A felkészülést segítő anyagokat a www.okpv.hu honlapon található Verseny menete fül/ Felkészülés menüpont alatt érhetik el a diákok oktatóvideók formájában. A videókban található anyagok alapját képezik az online fordulók tesztfeladatainak, de a további fordulókhoz szükséges tudás alapjául is szolgálnak. Plakát: http://tanulmanyiversenyek.hu/sites/default/files/plakat1.pdf |
Felhívás szövege: | Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny 2019
Verseny célja: Az OKPV célja, hogy a fiatalokkal már középiskolás korban megismertessék az üzleti életben használt problémamegoldó eszközöket, másrészt, hogy megmutassák, a történelem, a lexikális ismereteken túl történelmi döntéshozók tudatos döntéseiről is szól. Innen ered a verseny mottója is: „Alakítsd te a történelmet!”.
Felhívás szövege: Az Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny a Case Solvers és a Mathias Corvinus Collegium közös rendezésű versenye, amely egy rendhagyó megmérettetést biztosít középiskolás diákok számára. A 2013-ban alapított verseny célja, hogy a középiskolás diákok olyan képességeit, készségeit fejlessze, amelyek az oktatási rendszer keretein belül kisebb hangsúlyt kapnak. Ezek közé tartozik a prezentációs készség, a csapatmunka és a kreatív, illetve kritikus gondolkodás. A verseny végeztével a versenyzők átfogó képet kapnak az esetoldásról és annak módszertanáról.
A verseny menete: A verseny összesen négy fordulóból áll. Az online selejtező két fordulóra tagolódik: mindkét forduló során egy-egy internetes esetoldó tesztet kell megoldania a csapatoknak. A csapatok kötelesek mindkét fordulót kitölteni. A fordulók a pontozás során eltérő mértékkel bírnak: az első online forduló az összpontszám 30, míg a második a 70 százalékát teszi ki. A selejtezőkből az adott régió 24 legmagasabb pontszámát elérő csapata jut a regionális döntőkbe. A fordulók állásáról a versenyzők folyamatosan értesülhetnek a honlapon található Ranglista alapján.
PLUSZPONTSZERZÉSI LEHETŐSÉG: A két online forduló között a csapatoknak lehetősége nyílik arra, hogy extra pontokat szerezzenek. Ennek feltételeiről és a pontos feladatról a csapatokat az első online forduló után e-mailben tájékoztatjuk.
A regionális felosztás a következő:
1. Budapesti régió (a főváros csapatai), 2. Pest megyei régió (Pest megye csapatai), 3. Győri régió, 4. Pécsi régió, 5. Székesfehérvári régió, 6. Miskolci régió, 7. Kecskeméti régió, 8. Debreceni régió. A határon túlról jelentkező csapatokat a fentebbi régiók közül a legközelebb esőhöz soroljuk. A REGIONÁLIS DÖNTŐ során a csapatok a döntő időpontja előtt 96 órával egy történelmi esetet kapnak e-mailben, amely megoldására 72 óra áll rendelkezésükre. A versenyzők megoldásukat a régió nevét adó városban prezentálják, szakmai zsűri előtt. (A Budapesti és a Pest megyei régió döntője egyaránt Budapesten kerül megrendezésre.) Megoldásuk bemutatására 15 perc áll rendelkezésükre, ezután a zsűri tagjai a prezentációhoz kapcsolódó kérdéseket tesznek fel. A zsűri kiválasztja az adott régió két/három* legjobban teljesítő csapatát, és egyenes ágon bejuttatja őket az országos döntőbe. Azoknak a csapatoknak is van még esélyük, akik nem kerültek be régiójuk legjobb kettője/háromja közé: a regionális zsűrik kiválasztják az adott régió harmadik/negyedik legjobban teljesítő csapatát, és az ő regionális fordulóra készített prezentációjukat elbírálják a Case Solvers trénerei, majd kiválasztott csapatok a regionális győzteshez csatlakozva részt vesznek az országos döntőben. *Az, hogy adott régióban kettő vagy három csapat jut egyenes ágon tovább a döntőbe, a jelentkezők számának arányától függ az egyes régiók között. Azt, hogy adott régióból hány egyenes ágon továbbjutó csapat jut be a döntőbe, a regisztráció lezárta után közzétesszük. FONTOS tudnivaló, hogy sem a regionális, sem az országos döntőben nem számítanak az előző forduló pontjai: ezek a pontok törlődnek. Az ORSZÁGOS DÖNTŐBEN a regionálishoz hasonlóan egy 96 órával korábban kiküldött esetet prezentálnak a versenyzők. Az esetek megoldására 72 órájuk van a csapatoknak. A prezentációk bemutatására 13 perc áll a versenyzők rendelkezésére és a zsűri tagjai a 9. perctől kezdődően belekérdezhetnek a megoldásba. A 24 csapatot sorsolás útján négy részre osztjuk és ők „kis zsűrik” előtt mutatják be prezentációjukat, majd minden divízióból a legjobbnak ítélt csapat a „nagy zsűri” előtt bemutatott megoldásokkal küzd meg az első helyért. A “kis zsűri” előtt lezajló prezentációk négy különböző teremben zajlanak, minden csapat csak a saját prezentációján lehet jelen, tanáraik, kísérőik azonban bármelyik divízióhoz beülhetnek, kötelesek azonban az elődöntők egésze alatt a kiválasztott divíziónál maradni. A divíziók között az átjárás nem megengedett!
További információk: Az online fordulók tesztjeit a Case Solvers trénerei állítják össze. A verseny regionális és országos fordulójáról is fényképek, videóanyagok és felvételek készülnek, amelyen a csapatok, a zsűri és a közönség is láthatóak. Ezen képek a későbbiekben felhasználásra kerülnek a verseny népszerűsítéséhez és egyéb médiatartalmakhoz. A versennyel kapcsolatos részletes információ megtalálható a honlapon, de személyes kapcsolatfelvételre is van lehetőség a honlapon feltüntetett telefonszámon és e-mail címen.
|