Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Savaria országos történelem verseny 2012/2013

Nevezési határidő:
2012. november 15. 00:00
Verseny célja:

A tehetséges diákok számára lehetőséget biztosítson egyes történelmi korszakokban való elmélyülésre, a képességek újszerű fejlesztésére. Ezek közül is kiemelt szerepet szán a források használatának, a források segítségével történő ismeretszerzésnek, a szaknyelv helyes használatának, a térben és időben való tájékozódás képességeinek, a kommunikációs képességek fejlesztésének, a problémamegoldó és kritikai gondolkodás kialakításának. A verseny különösen fontos feladatának tekinti a nemzeti és európai identitástudat elmélyítésének segítését. Mindehhez figyelembe veszi a tanulók életkori sajátosságait.

Nevezés módja:

A nevezés módja, határideje (levélcím, e-mail cím): a versenyre a területileg illetékes megyei szakmai szolgáltató intézeteknél, Budapesten a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézetnél kell nevezni írásban az induló létszám, a felkészítő tanár, a nevező iskola postai és elektronikus címe megjelölésével 2012. november 15-ig. A megyei versenyfelelős a létszámot 2012. november 12-ig megküldi az NymE RPSzKK -hoz.

Díj jellege:
könyvjutalom
Hatókör:
magyarországi
Ajánlott irodalom:
1. Az érvényben lévő történelem tankönyvek, olvasókönyvek, középiskolai atlaszok
2. Barbotin, C. – Bovot, C. – Delange, E. (1991): Az ókori Egyiptom és Hellasz története Bp. Larousse –Officina Nova Kiadó. p.26-27. p.46-47. p.80-89. (Új képes történelem sorozat)
(Egyiptomi istenek, A tudományok, A görög templom, A görög színház, A görög istenek, Attikai ünnepek, A hétköznapi élet című fejezetek)
1. Az érvényben lévő történelem tankönyvek, olvasókönyvek, középiskolai atlaszok
2.Kertész István (1985): Ókori hősök, ókori csaták. 2. kiad. Bp. Tankönyvkiadó. p.11-30. (a Miltiádészról szóló rész)
3. Cornell, T. – Matthews, J. (1999): A római világ atlasza. Bp. Helikon Kiadó. p.88-92. (Róma a köztársaság idején, Róma a korai császárság idején)
1.Az érvényben lévő történelem tankönyvek, olvasókönyvek, középiskolai atlaszok
2. Cornell, T. – Matthews, J. (1999): A római világ atlasza. Bp. Helikon Kiadó. p.94-98., p.98-114., p.140-147., p.182-201. (Az államvallás ünnepei, A keleti kultuszok, A császárok Augustustól Justinianusig, Traianus serege, A Duna-vidék, A mindennapi élet, Malmok és a műszaki ismeretek, Szórakoztató látványosságok)
3. Bertényi Iván (2000): Szent István és öröksége. Magyarország története az államalapítástól a rendiség kialakulásáig. Bp. Vince Kiadó. p.11-22.(Szent István életműve)

 

További versenyidőszakok