Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 2014/2015, 24.

Nevezési határidő:
2014. november 26. 14:00
Verseny célja:

A verseny célja, hogy a fiatalok figyelmét a tudomány, a technológia és a kutatás-fejlesztés területére irányítsa.

Nevezés módja:
Egyénileg vagy kétfős csapatba szerveződve pályázhat minden 1994. október 1. és 2001. augusztus 31. között született fiatal, aki még nem kezdte meg felsőoktatási tanulmányait. Pályázhatnak határon túli magyar fiatalok is, de az EU-döntőre csak azok juthatnak ki, akik magyarországi iskolába járnak, vagy magyarországi intézményben végezték kutató-fejlesztő munkájukat kettős állampolgárként.
 
A kidolgozandó vagy megoldandó feladat max. 2 oldalas vázlatát doc formátumban kell eljuttatni e-mailben 2014. november 26-án, 14 óráig beérkezően.
A pályázatnak tartalmaznia kell:
1. a kiválasztott kutatási vagy fejlesztési témát
2. a megoldásra irányuló javaslatot
3. az elérendő célt,
4. a konkrét megvalósítás módját, továbbá:
a résztvevő(k) nevét, születési időpontját; lakcímét, telefonszámát;  e-mail címét; nyelvtudását; iskolájának (munkahelyének) nevét és címét; a konzulens vagy felkészítő tanár nevét, lakcímét, e-mail címét és telefonszámát.
Díj jellege:
ösztöndíj
Díjazás leírása:

I. díj: (max. három) havi 30 000 Ft-os ösztöndíj egy évig II. díj: (max. három) havi 20 000 Ft-os ösztöndíj egy évig III. díj: (max. négy) havi 10 000 Ft-os ösztöndíj egy évig a fiatalok szakmai, tudományos továbbfejlődésének támogatására. A legfiatalabb díjazott megkapja a Siemens Zrt. 100 000 Ft-os, egyösszegű Junior Ösztöndíját is. A legjobb pályamunkát beadott határon túli pályázó a Magyar Innovációs Szövetség egyösszegű, 100 000 Ft-os ösztöndíját kapja meg. Az első és második helyezett fiatalok által megjelölt egy-egy tanár egyszeri 100 000 Ft-os ösztöndíjban részesül. (A zsűri a díjak között indokolt esetben átcsoportosításokat hajthat végre. A zsűri döntése végleges, fellebbezésnek helye nincs.) Az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1-3. helyezettjei a felsőoktatási intézmények döntése alapján 30 többletpontot kaphatnak a felvételi eljárás folyamán. A legjobb három pályázat lehetőséget kap 2015. szeptemberben Milánóban, az Európai Unió által, 37 ország részvételével rendezendő európai döntőn való részvételre, ahol további értékes pénz- és különdíjakat (3500-7000 euró) lehet nyerni. A versenyen kiválasztott tehetséges fiatalok számos nemzetközi versenyen, szakmai utazáson vehetnek részt, többek között a tudományos versenyek olimpiáján az USA-ban (INTEL ISEF), a Stockholm International Youth Science Seminar-on, ill. a Nobel-díj átadási ünnepségen, az International Sustainable World Project Olympiad-on Houstonban, a London International Youth Science Forum-on, valamint a svájci Élővilág Kutató Héten.

Hatókör:
külhoni magyarok számára nyitott
További versenyidőszakok