Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Horváth Mihály történelemverseny 2011/2012

Nevezési határidő:
2012. január 6. 00:00
Verseny célja:

hogy a tanulók kutatómunkát végezzenek a megadott szakirodalomban; képesek legyenek különböző típusú források összegyűjtésére és feldolgozására; ismerjék meg a korszak fontosabb történelmi eseményeit; értsék a kereszténység felvételének jelentőségét, legyenek tisztában a folyamat egyes elemeivel, az egyházszervezéssel kapcsolatos szakszókinccsel; lássák a történelmi személyiségek szerepét, jelentőségét.

Nevezés módja:

Nevezés: 2012. január 6-ig. Az intézet által szervezett fővárosi versenyekre a jelentkezés (nevezés) 2011. szeptember 1-jétől ONLINE módon történik: a http://www.tehetseghalo.hu honlapon.
Az intézet által szervezett fővárosi versenyek továbbra is díjmentesek.
A jelentkezés (nevezés) menete:
Regisztráció a Tehetségháló weboldal Regisztráció felületen.
Bejelentkezés a regisztráció során megadott belépési név és jelszó segítségével.
A bejelentkezést követően válik elérhetővé a http://www.tehetseghalo.hu/versenyek felületen a versenyjelentkezések online űrlapja.
Az online jelentkezési űrlap mezőinek pontos kitöltése.
A jelentkező visszajelzést kap a megadott e-mail címre.
A jelentkezést követően az adott versenyek oldalán látható a versenyre jelentkezett iskolák, illetve a versenyre jelentkező tanulók neve is. A www.tehetseghalo.hu honlap Hírlevele által biztosított a folyamatos információ a versenyek menetéről és az elért eredményekről is.

Díjazás leírása:

Ünnepélyes díjátadás: a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet (1088 Budapest, Vas utca 8.) által szervezett Tehetségnapon lesz, melynek várható időpontja: 2012. június 01. (péntek). A Tehetségnapra a legjobb eredményt elért I., II. és III. helyezettet és felkészítő tanárát várjuk. Az eseményre névre szóló meghívót küldünk.

Ajánlott irodalom:

I. A kereszténység bevezetése és elterjesztése Magyarországon
(Géza fejedelemtől Szent László korával bezárólag)
A verseny célja, hogy a tanulók kutatómunkát végezzenek a megadott szakirodalomban; képesek legyenek különböző típusú források összegyűjtésére és feldolgozására; ismerjék meg a korszak fontosabb történelmi eseményeit; értsék a kereszténység felvételének jelentőségét, legyenek tisztában a folyamat egyes elemeivel, az egyházszervezéssel kapcsolatos szakszókinccsel; lássák a történelmi személyiségek szerepét, jelentőségét.

II. Török hódoltság és együttélés Magyarországon (1541-1686)

A verseny célja, hogy a tanulók kutatómunkát végezzenek a megadott szakirodalomban; képesek legyenek különböző típusú források összegyűjtésére és feldolgozására; ismerjék meg a korszak fontosabb történelmi eseményeit; tekintsék át a muszlim kultúra jellemzőit, a magyarországi török építészet emlékeit; legyenek tisztában a téma szakszókincsével; és tágítsák látókörüket a török kultúra máig élő hatásairól.

Kategóriák:

I. kategória: A fővárosi gimnáziumok 9-10-11. évfolyamai részére. Ötéves képzés esetében a 12. évfolyamos tanulók is jelentkezhetnek.

II. kategória: A fővárosi szakközépiskolák 9-10-11. évfolyamai részére. Ötéves képzés esetén a 12. évfolyamos tanulók is jelentkezhetnek.
Az intézet által szervezett fővárosi versenyek továbbra is díjmentesek.

További versenyidőszakok