Nevezési határidő: | 2015. március 5. 00:00 |
Verseny célja: | |
Nevezés módja: | A pályázaton részt vehetnek az 1994. december 31. után született, határainkon belül, vagy azon kívül élő, magyarul tudó középiskolás tanulók, akik a pályázat eghirdetésekor még nem érettségiztek. A pályázati adatlap benyújtási helye és módja: Az adatlapot elektronikusan az osztondij [at] novofer.hu e-mail címre és a kinyomtatott, aláírt példányt postai úton a NOVOFER Alapítvány, 1112 Budapest, Hegyalja út 86. szám alatti címre kérjük beküldeni. A pályamű benyújtási/postára adási határideje: 2015. április 9. éjfélig. A pályamű benyújtási helye és módja: A jeligével és címmel azonosított dolgozatot (esszét) csak elektronikus formátumban (PDF file) kell megküldeni az osztondij [at] novofer.hu e-mail címre. A pdf file neve a jelige legyen! Az e-mail tárgyában a jeligét és a dolgozat címét kell feltüntetni. |
Díjazás leírása: | A pályaműveket az Alapítvány által felkért pedagógusok és Gábor Dénes-díjas szakemberek értékelik, rangsorolják. Az egyszeri ösztöndíjra vonatkozó döntést a beérkezett értékelések figyelembevételével a NOVOFER Alapítvány kuratóriumi elnöke hozza meg. A bírálók a jeligével és címmel azonosított pályaműveket kapják meg az Alapítványtól. Az elbírálásból kizárjuk az azonosíthatatlan vagy határidő után benyújtott pályaműveket. Nyilvános eredményhirdetés: 2015. június 5-én, Gábor Dénes születésnapján rendezett ünnepségen. NOVOFER Alapítvány - RÉSZLETES PÁLYÁZATI FELHÍVÁS 2015 3 Díjazás: A legjobb pályaművek kidolgozói minimum 50.000, maximum 100.000 forint összegű egyszeri tanulmányi ösztöndíjat és oklevelet kapnak, továbbá: a támogatók által felajánlott tárgyjutalmat, szakmai programokon való részvételi és táborozási lehetőséget nyerhetnek, továbbá a nyilvános eredményhirdetés alkalmával, egy 5-10 perces előadás keretében bemutathatják dolgozatukat. A nyertes pályaműveket a NOVOFER Alapítvány honlapján, a szerzők nevének feltüntetésével hozzáférhetővé tesszük. További felvilágosítás: NOVOFER Alapítvány 1112 Budapest, Hegyalja út 86., E-mail: osztondij [at] novofer.hu, Tel: +36 1 319-8913 Mobil: +36 30 4848-004 WEB: www.novofer.hu/alapitvany |
Hatókör: | külhoni magyarok számára nyitott |
Felhívás szövege: | A Pályázó hozzájárul ahhoz, hogy a Pályaművet az Alapítvány a későbbiekben ellenszolgáltatás nélkül, digitális vagy nyomtatott formában közzétegye, vagy a közzétételt partnere részére engedélyezze. A Pályázónak nyilatkoznia kell arról, hogy a Pályaműnek ő a szerzője és ez által joga van azt publikáltatni, továbbá garantálja a Pályamű eredetiségét. A jeligés pályázat két részből áll:
1. Adatlap: a Pályázó nevével, születési adataival, elérhetőségével (lakáscím, telefon, e-mail), a felkészítő tanár nevével, a Pályázó iskolájának adataival (iskola neve, címe, igazgató/intézményvezető neve, e-mail címe), valamint a Pályamű azonosítására alkalmas jeligével és címmel, a Pályázó aláírásával (az adatlap letölthető a ww.novofer.hu/alapitvany internet címről).
2. Pályamű: Esszédolgozat: 6-10 oldal terjedelemben, jeligével és címmel.
A meglévő ismeretek feldolgozására vállalkozó Pályázó az alábbi témakörök egyikére koncentráljon:
- Gábor Dénes fényhez kapcsolódó és máig érvényes (vagy jövőbe mutató) eredményei (pl.: holográfiai alkalmazások)
- Magyarok a fény történetében (feltalálók és jelentős találmányok)
- A világítótestek jelene, intelligens világítási rendszerek
- A fény-technológiák szerepe a fenntartható fejlődésben
2 Az ismert alkalmazások továbbgondolására vállalkozó Pályázó az alábbiakban megjelölt témakörök egyikét dolgozza fel:
- A fény újszerű alkalmazása, felhasználása, jövőbeni szerepe a mindennapi életben
- A világítótestek, ill. fényforrások jövője
- A fény újszerű befogási, tárolási, hasznosítási lehetőségei
- A fény és fénytechnológiák fejlődésével kapcsolatos – tudományosan igazolt elméletekre alapozott – víziók, jövőképek.
A Pályaműben a megadott témakörök egyikét kell
- ÖNÁLLÓAN feldolgozni, értelmezni, az ismert alkalmazási területeket bemutatni, vagy
- az alkalmazási lehetőségeket továbbgondolni, az újszerű felhasználási lehetőségekre rámutatni.
Formai követelmény:
Az írott szöveg 12 pont nagyságú Times New Roman betűtípussal, 1,5-es sortávolsággal készüljön, az oldalmargók mérete 2 cm legyen. A dolgozat tartalmazhat képeket, illusztrációkat vagy vonatkozó mellékleteket. Az írott szöveg terjedelme ne haladja meg a 10 oldalt.
A dolgozat tartalmazzon címoldalt a jelige és a cím feltüntetésével, tartalomjegyzéket, oldalszámot és egy maximum 1 oldal terjedelmű összefoglalót (absztraktot), valamint a felhasznált irodalom jegyzékét is. Az idézett vagy kimásolt szövegrészeket idézőjelbe kell tenni, és a lábjegyzetben hivatkozással kell ellátni.
Nem lehet a dolgozaton semmilyen személyes adat, vagy a pályázó fényképe.
A jelige legalább 5 betű és legalább 3 szám karakterből álljon. A pdf file neve a jelige legyen!
Az elbírálás szempontjai:
• az ismeretek feldolgozásának önállósága,
• a megfogalmazás érthetősége, a pályamű átgondoltsága, kidolgozottsága,
• a mondanivaló figyelemfelkeltő hatása, a pályamű jelentősége,
• a megadott témakörhöz való illeszkedése.
A bírálat során a zsűri csak az önálló munkát értékeli.
|