Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Tiszán innen – Dunán túl országos népdaléneklési minősítő verseny 2014/2015 - Nits Márta emlékverseny

Nevezési határidő:
2015. március 18. 00:00
Verseny célja:

Elsősorban a tehetséggondozás, tehetségnevelés, a népi kultúra, néphagyományok megismertetése, a népdaléneklés elterjesztése, a kodályi és bartóki hagyományok ápolása, az önálló előadásmód fejlesztése, a kreativitás növelése. A verseny nem követel nagymértékben lexikális tudást, sokkal inkább épít az évek során kialakított népdaléneklési módok bemutatására.

Nevezés módja:
A verseny határidői
Az országos döntőbe szólóének, kisegyüttes és énekegyüttes kategóriában, mindkét korcsoportban a megyei/ kerületi fordulókra felkért zsűri által kiemelt legkimagaslóbb
előadást bemutató 2-2-2 produkció, míg Budapestről, az arányosság figyelembe vételével, 5-5-5 produkció jut tovább.
Az országos versenybe jutottak jelentkezési lapját a megyei/kerületi felelősök a szólista és a csoportok nevének, létszámának, életkorának, iskolájának, felkészítő tanárának pontos feltüntetésével küldik meg a következő címre: Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet, 1088 Budapest Vas utca 8. Varga Ferenc részére.
Nevezési határidő az országos döntőre: 2015. március 18.
Az országos döntő időpontja: 2015. április 25. (10.00-17.00 óra között)
Eredményhirdetés: Kategóriánként a verseny zárásakor
Helyszíne: Néprajzi Múzeum (Budapest, V. kerület, Kossuth Lajos tér 12.)
Nevezési díj: nincs
A továbbjutás feltétele, módja az egyes fordulókból
Az eredmények közzétételének módja:
1. forduló eredményét a tanuló iskolája teszi közzé.
2. forduló (kerületi/területi) eredményeit a megyei/fővárosi versenyszervezők/felelősök teszik közzé.
3. forduló (megyei/fővárosi) eredményeit a megyei/fővárosi versenyszervezők/felelősök teszik közzé.
4. Országos döntő: eredményhirdetése a helyszínen –Néprajzi Múzeum -, (az eredmény a későbbiekben megtalálható a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet honlapján:
Díjazás leírása:

Az eredmények közzétételének módja: 1. forduló eredményét a tanuló iskolája teszi közzé. 2. forduló (kerületi/területi) eredményeit a megyei/fővárosi versenyszervezők/felelősök teszik közzé. 3. forduló (megyei/fővárosi) eredményeit a megyei/fővárosi versenyszervezők/felelősök teszik közzé. 4. Országos döntő: eredményhirdetése a helyszínen –Néprajzi Múzeum -, (az eredmény a későbbiekben megtalálható a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet honlapján: www.fppti.hu) Díjazás: Az országos döntőn résztvevők mindegyike minősítő oklevelet (arany-ezüst–bronz) illetve emléklapot, tárgyjutalmat kap, a helyezettek kategóriánként oklevelet, könyvutalványt, könyvet, CD, CD-ROM –ot kapnak.

A szervezők elérhetősége Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet, 1088 Budapest, Vas utca 8.

Varga Ferenc – varga.ferenc [at] fppti.hu, 3382156/107 mellék Énekes Katalin versenykoordinátor e-mail: enekes.kata [at] gmail.com Tel/Fax: +36 06 20 9354526 A verseny szakmai vezetője Varga Ferenc pedagógiai szakértő-művészetek, Tel: 3382156/107 mellék

Felhívás szövege:
A XI. „Tiszán innen –Dunán túl” országos népdaléneklési minősítő verseny-2015 - Nits Márta emlékverseny (7-8., 9-12. évfolyam) meghirdetője: Mérei Ferenc Fővárosi
Pedagógiai Intézet
A versenyt az általánosan képző iskolák számára rendezzük, olyan gyerekeket és fiatalokat várunk, akik a középiskolában, tanórai keretekben sajátítják el a népdaléneklés hagyományait. Természetesen nem zárhatók ki a külön órákon, magántanárnál gyakorló tanulók sem, azonban a versenyt nem a művészeti iskolák számára rendezzük, így támogatjuk az iskolai népdal, és népzeneoktatást.
 
A műsor szerkesztéséhez javasoljuk, hogy:
azonos tájegységről válogatott dalokat,
saját tájegységük műveit adják elő a tanulók,
illetve egy témakörhöz tartozó népdalcsokorral készüljenek.
 
A versenyzők hangszeres kíséret nélküli népdalcsokorral szerepelhetnek.
Javasoljuk, hogy a versenyzők legalább 10 népdallal készüljenek az országos döntőre, amelyek közül kell kiválasztaniuk a népdalcsokorban szereplő dalokat.
Az előadás maximum 3-5 percig tarthat. A népdalcsokrot magyar népdalokból kell összeállítani.
További versenyidőszakok