Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Középiskolások VI. zenei versenye 2020/2020

Nevezési határidő:
2019. december 20. 00:00
Verseny célja:

A Nyíregyházi Egyetemen Zenei Intézete 2020. február 1-jén rendezi meg a Középiskolások VI. zenei versenyének országos döntőjét. Jelentkezni a versenyfelhívás szerint, korcsoportonként 5 kategóriába lehet:

Szolfézs – zeneelmélet, kamaraének
Zenetörténet és néprajz
Klasszikus hangszerjáték
Népi hangszer
Népdaléneklés

Az eredményhirdetés várható időpontja:
2020. február 1. 00:00
Nevezés módja:

Nevezési feltételek:
Első (továbbiakban helyi) forduló:
A helyi fordulót a küldő intézmény (középiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, művészeti szakgimnázium) bonyolítja le.
A versenyre a jelentkezési lap kitöltésével kizárólag középiskolai tanulói jogviszonnyal rendelkezők jelentkezhetnek, beleértve az alapfokú művészetoktatási intézmények középiskolába járó tanulóit is. Egy versenyző több kategóriában is indulhat.


A helyi forduló és az országos döntő témái, feladatai, tekintettel a szakterület gyakorlatorientáltságára, azonosak. A felkészüléshez felhasználható irodalmak jegyzéke a versenyszabályzat megfelelő kategóriáinál került feltüntetésre.
A helyi fordulóra a nevezés határideje: 2019. december 20.
A helyi forduló ideje: 2020. január 6. és 2020. január 15. között.
A helyi fordulóról történő továbbjutás feltétele: korcsoportonként és kategóriánként minimum egy-egy, maximum öt-öt helyezett juthat tovább az országos döntőre.

Nevezési lap:
Díj jellege:
felvételi többletpontok, különdíj
Díjazás leírása:

A verseny díjai: a versenybizottság kategóriánként és korcsoportonként I., II., III. helyezést és különdíjakat ad ki. A Nyíregyházi Egyetem ének-zene és/vagy népzene- és népikultúra-tanár osztatlan tanári szakára történő felvételi jelentkezés esetén a 2. korcsoport díjazottjai maximális részpontszám-beszámítással kapnak mentességet a gyakorlati vizsga megfelelő ismeretköreinek teljesítése alól.

Hatókör:
magyarországi
Felhívás szövege:

A verseny célja: A középiskolai ének-zene órákon, az alapfokú művészetoktatási intézményekben, valamint a művészeti szakgimnáziumokban folytatott tanulmányok alapján szerzett tudás és készségek bemutatása, illetve mérése különböző korcsoportokban és kategóriákban.  Tehetségkutatás, tehetséggondozás.

 

További versenyidőszakok