Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Guba Sándor Emlékverseny 2014/2015

Nevezési határidő:
2015. március 6. 00:00
Verseny célja:

Az FM Dunántúli Agrár-szakképző Központ Szakképző Iskola - Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Kaposvár a 2014/2015-ös tanévben meghirdeti valamennyi magyarországi és Kárpát-medencei mezőgazdasági szakközépiskola és szakképző iskola tanulója számára a Guba Sándor Emlékversenyt.

Nevezés módja:
A pályaművek tartalmi és formai követelményeire vonatkozó részletek az iskola honlapján (www.mgszki.hu) 2014. október 13-tól megtalálhatók.
A dolgozat címét és a témavázlatot 2015. január 09-ig kell elküldeni az iskolának, postai úton vagy e-mail formájába az mgszki [at] vipmail.hu címre. Az elkészült pályamunkák beküldési határideje: 2015. március 06.
A versenyre benyújtott dolgozatok bírálatát a szervező által felkért független szakértők végzik. A szakértők által megfelelőnek minősített dolgozatok szerzői szóbeli védésen mutathatják be dolgozataikat, melynek időpontja: 2015. április 10.
A jelentkezési lapokat (a pályázó és a felkészítő tanár neve, az intézmény neve, a dolgozat címe és a témavázlat), valamint az elkészült pályamunkákat az alábbi címre kérjük megküldeni:
FM DASzK, Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Kaposvár 7400 Kaposvár, Guba Sándor utca 40. Telefon: 82/510-207
Díjazás leírása:

A pályamunkákat a beadott dolgozat témájától függően 4, szakértőkből álló bírálóbizottság rangsorolja. A rangsor a dolgozatok szakértői bírálata (Bírálati lap) és a szóbeli védés alapján kerül megállapításra. Mind a négy szekcióban az I., II. és III. helyezett pályaművek alkotói tárgyjutalomban részesülnek. 

Felhívás szövege:

A szervezők a dolgozatokat az alábbi témákban várják:

 
1. szekció: Állattenyésztés napjainkban
A szarvasmarha, sertés, ló, juh és kecske, baromfi, valamint egyéb haszon- és hobbiállatok tartásának és tenyésztésének helyzete, fejlesztési lehetőségei. 
2. szekció: Szántóföldi és kertészeti termesztés napjainkban
Szántóföldi növénytermesztés és kertészeti termesztés helyzete, fejlesztési lehetőségei.
3. szekció: Alternatív jövedelemszerzés lehetőségei
Speciális állati és növényi termékek, hungarikumok előállítása. Falusi turizmus. Vadászat, erdőgazdálkodás.
4. szekció: Lótenyésztés, lótartás, lovas hagyományok
Lótenyésztés régen és ma, ló- és lovassportok, lófajtáink, lovas hagyományok..
 
A benyújtandó dolgozatok terjedelme 20-30 gépelt oldal. a pályaműveket nyomtatott formában, kötve vagy fűzve két példányban és egy példányban, elektronikus (CD vagy DVD) formában kérjük benyújtani. 
További versenyidőszakok