Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

„AZ ÉN KÉPREGÉNYEM” című ORSZÁGOS MŰVÉSZETI VERSENY 2018/2019

Nevezési határidő:
2018. december 15. 00:00
Verseny célja:

A verseny pedagógiai célja: A különböző művészeti (irodalom, vizuális művészetek), kommunikációs és tudományos területeken tehetséges és felkészült tanulók gondolatközlő, tervező, alkotó, vizuális és verbális képességeinek megismerése a beküldött pályamunkák, és az országos döntőben (versenyen) készített alkotások bemutatása kapcsán.

A verseny korcsoportjai: I. korcsoport:10-12, II. korcsoport:13-14; III. korcsoport: 15-18, IV. korcsoport: 19-24 év közötti tanulók. (Életkor számításánál a 2019. május 31-én betöltött kort kell figyelembe venni.)

Az eredményhirdetés várható időpontja:
2019. május 4. 00:00
Nevezés módja:

A versenyzők a felhívásban megjelölt feltételek szerint elkészített pályaművet jeligével ellátva küldi meg a verseny rendezőjének. Zárt borítékban mellékelni kell a pályamű készítőinek következő adatait: név, születési hely, születési idő, anyja neve, évfolyamszáma, nevező iskola neve, címe. A borítékon kizárólag a jeligét, az egyéni vagy csoportos pályázati megjelölést és a korcsoport kell feltüntetni. A művészeti pályázati rendszerű versenyen a versenybizottság a beküldött pályamunka alapján dönt a versenyző továbbjutásáról.

Egyéb információ: A versenyt szervező intézmény nevezési díjat nem kér. A döntőbe kerülő versenyzők étkezéséről és szállásköltségéről a versenyt meghirdető gondoskodik.

Díjazás leírása:

Díjazás: emléklap, oklevél, könyvjutalom, illetve a legkiválóbban teljesítők ingyenes alkotótábori részvételre kapnak lehetőséget.

Felhívás szövege:

A verseny témája: A képregény az irodalom és a képzőművészet sajátos keveréke. A kilencedik művészetnek nevezett képregény egymás után következő képek sorozatával mesél el, fejez ki történeteket, gondolatokat, értelmez vagy magyaráz. A képeket rendszerint (elbeszélő vagy párbeszédes) szöveg egészíti ki, ami általában szóbuborékokban helyezkedik el. Eredetileg csak egyszerű, szórakoztató történeteket jelenítettek meg képsorozatokkal, mára azonban széles körben kedvelt műfajjá nőtte ki magát és számos alműfajra tagozódott. Tipikusan huszadik századi kifejezési forma, a popkultúra része, ismeretterjesztési lehetőség, a Z generáció felé irányuló tudománykommunikáció egyik formája.

A verseny pedagógiai célja: A különböző művészeti (irodalom, vizuális művészetek), kommunikációs és tudományos területeken tehetséges és felkészült tanulók gondolatközlő, tervező, alkotó, vizuális és verbális képességeinek megismerése a beküldött pályamunkák, és az országos döntőben (versenyen) készített alkotások bemutatása kapcsán.

A verseny jellege: egyéni és csoportos verseny (a csoport maximum 3 főből állhat)

A verseny kategóriája: komplex művészeti verseny

A verseny formája: Az elődöntők pályázati versenyek, az országos döntő helyszíni gyakorlati verseny szóbeli bemutatóval.

A pályamunka beküldésének módja: A portfólió hátoldalán csak a tanulók által választott jeligét, és a tanulók korcsoportját kell feltüntetni.

A küldemény tartalmazza:

- a pályamunkákat (a tanulók jeligéjével és korcsoportjával) 

- a versenyt szervező intézmény által összeállított, a nevező intézmény által kitöltött nevezési lapokat egy lezárt borítékban.

A verseny korcsoportjai: I. korcsoport:10-12, II. korcsoport:13-14; III. korcsoport: 15-18, IV. korcsoport: 19- 24 év közötti tanulók. (Életkor számításánál a 2019. május 31-én betöltött kort kell figyelembe venni.)

A verseny fordulói: - első elődöntő, második elődöntő, országos döntő.

Az első elődöntő témája: A képregény-terv és forgatókönyv készítése

A második elődöntő témája: A tervezett képregény néhány oldalának elkészítése

A döntő témája: A képregény reklámjának megtervezése, bemutatása 

Az elődöntők és a döntő pontos leírása, és a részletes felhívás az alábbi linkre kattintva érhető el:

http://tanulmanyiversenyek.hu/sites/default/files/tmv18_a_versenykiiras_m.pdf

További versenyidőszakok